• Krzesła i fotele na miarę Twoich potrzeb...

Jak można stwierdzić, że istnieje problem z morale w miejscu pracy?

/

Morale w miejscu pracy może zadecydować o sukcesie Twojej firmy.

Dlaczego? Ponieważ łączy się to bardzo głęboko z produktywnością, a ta z kolei łączy się z zyskami. A przecież o to właśnie chodzi w biznesie. Bez zysków, firma nie może się rozwijać i może z czasem zostać zrujnowana.

Jeśli twoi pracownicy nie są zadowoleni, wszystko będzie miało wpływ i może się okazać, że ludzie zaczynają odchodzić dość regularnie. Pozostawia to konieczność wykonywania regularnych dysków rekrutacyjnych, które nie tylko kosztują pieniądze, ale są również bardzo czasochłonne. W międzyczasie, twoi obecni pracownicy muszą podnieść luz pracy-wise, co pogarsza problemy morale.

Regularna rekrutacja do biura nie jest dobrym rozwiązaniem. Na pewno rekrutuj, kiedy musisz, ale jeśli robisz to zbyt często, to powinno ci to wiele powiedzieć o stanie twojego biura i poziomie morale.

Jak więc możesz zmierzyć morale? Oto kilka pomysłów.

Źródło - https://www.zenefits.com/workest/essentials-of-measuring-team-morale/

Poprawiając morale w miejscu pracy, przekonasz się, że potrzebujesz znacznie mniej rekrutacji, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Kiedy przeprowadzasz rekrutację, nie będzie wielkiego pośpiechu, aby znaleźć kogoś, kto wypełni lukę po kimś, kto właśnie odszedł. Oznacza to, że masz więcej czasu, aby naprawdę szukać kogoś, kto będzie przynieść duże korzyści dla biura. Jakość talentu warto szukać starannie i nie można tego zrobić, jeśli się spieszy.

Jeśli chodzi o to, jak poprawić morale, to jest to naprawdę bardzo proste. Twoi pracownicy są istotami ludzkimi i po prostu chcą być traktowani jako tacy. Zasługują na szacunek, opiekę i uwagę. Chcą czuć się słuchani i doceniani. Upewnij się, że zapewniasz im wygodne środowisko pracy, z meblami biurowymi, które pomagają im czuć się wspieranymi przez cały dzień.

Upewnij się również, że prosisz o sugestie i wykorzystujesz te, które mają sens. Stawiaj swoim pracownikom wyzwania i dawaj im możliwości rozwoju, nie wyznaczaj nierealistycznych terminów ani nie narzucaj im zbyt wiele pracy dla samego faktu jej wykonywania.

Zajmując się problemami z morale, będziesz w stanie przeprowadzić mniejszą rekrutację, a tym samym oszczędzić siły na to, co naprawdę jest potrzebne.