• Krzesła i fotele na miarę Twoich potrzeb...

Strona główna Sztuczki TLC jak złagodzić stresy związane z pracowitym dniem w pracy

/

Masz za sobą pracowity i stresujący dzień w pracy i w końcu nadeszła godzina 17.00. Jesteś gotowy, by wrócić do domu i odpocząć.
Czy to brzmi jak znajoma historia?

Być może nie zdajesz sobie sprawy, że jeśli nie uda Ci się całkowicie zrelaksować poprzedniej nocy, możesz łatwo mieć kaca po ekscesach poprzedniego dnia. Jak więc to zrobić?

Będąc w pracy, na początek upewnij się, że meble biurowe są wygodne i zapewniają wsparcie. Jeśli Twoje krzesło jest niewygodne, nie ułatwiasz sobie życia! Dzięki temu, gdy wracasz do domu, nie musisz jednocześnie zmagać się z bólem.
Warto również zauważyć, że meble mogą również wpływać na Twój nastrój, więc upewnij się, że są co najmniej wygodne! Materiały, z których wykonane są meble, również odgrywają ważną rolę, dlatego unikaj twardych i nietrzymających się podłoża mebli.

Po powrocie do domu nie zaczynaj od listy rzeczy do zrobienia, wyluzuj! Oczywiście, będziesz miał co robić, ale rób to powoli i zapewnij sobie trochę czasu dla siebie. Poczytaj książkę, weź gorącą kąpiel, posiedź i pobaw się z dziećmi, porozmawiaj z przyjaciółmi, partnerem, rodziną - z kimkolwiek, kto jest w pobliżu. Jeśli mieszkasz sam, wyjdź z domu i spotkaj się z przyjaciółmi lub zaproś ich na lampkę wina!

Jeśli nigdy wcześniej nie próbowałeś masażu, spróbuj. Regularne masaże mogą pomóc w wielu problemach, a także odstresować i zrelaksować przed kolejnym dniem pracy.

Jeśli boli Cię głowa z powodu hałasu lub stresu w pracy, pij dużo wody i dobrze się wysypiaj. Możesz także pomyśleć o używaniu ekranu biurowego w czasie pracy.

Czy znasz jakieś inne domowe sztuczki TLC?