• Krzesła i fotele na miarę Twoich potrzeb...

Wielokolorowe krzesła biurowe - nowoczesna aranżacja biur

/

kolorowe krzesła biuroweTrzymając się tematyki mebli biurowych oceńmy i przedstawmy jeden z najnowszych trendów w aranżacji biura, a mianowicie gra barw foteli i krzeseł, jakie ustawimy w pomieszczeniach biurowych. Głównie chodzi tutaj o krzesła, jakie ustawiamy w poczekalniach, salach konferencyjnych lub też korytarzach firmowych, gdzie można na chwilę przysiąść i rozejrzeć się.

Wielu projektantów wnętrz sięga tutaj do bogactwa barw, niekoniecznie związanych z wizerunkiem firmy, choć najczęściej jednak wygląd i kolory dopasowywane są do logo danego przedsiębiorstwa. Większość nowoczesnych biur jest urządzonych w stylu minimalistycznym, bez zbędnych dodatków i akcesoriów dekoracyjnych, więc wstawienie takich kolorowych elementów tworzy niepowtarzalną kompozycję i nadaje urok całemu pomieszczeniu.

Styl minimalistyczny to prostota i praktyczność w jednym, eliminuje wszelkie niepotrzebne meble i tworzy przestrzeń wygodną do pracy dla każdego, stwarzając poczucie ładu i przestrzeni. Pięknie wykorzystuje wszelkie dostępne materiały jak plastik, drewno, metal czy szkło, tak aby nie tworzyły atmosfery przytłoczenia i „zagracenia” w biurach.

Do tego dochodzi gra świateł, która jest podstawą nowoczesnej aranżacji oraz odpowiedni dobór kolorów ścian, akcesoriów i mebli. Tutaj zaczyna się właśnie cała zabawa z kolorami krzeseł i foteli, do której można wykorzystać wszelkie podpowiedzi wyobraźni. Wykorzystanie kolorów do aranżacji to prawdziwa przysłowiowa wisienka na torcie, ponieważ oryginalne i barwne krzesła będą ożywiać wnętrze swoja tonacją.

W pomieszczeniach, gdzie przeważają szarości i chłodna oprawa, krzesła w kolorach tęczy będą strzałem w dziesiątkę, ponieważ ocieplą surową atmosferę. Najlepiej wyglądają w jasnych wnętrzach, doskonale komponują się z każdymi meblami i stają się niekonwencjonalną ozdobą. Ostatnim hitem są krzesła z przezroczystymi nogami, które wyglądają jakby zostały zawieszone w powietrzu, lub krzesała o niestandardowych kształtach, chętnie wstawiane do biur związanych z reklamą lub tam gdzie pracuje się z dziećmi.