• Krzesła i fotele na miarę Twoich potrzeb...

Równoważenie produktywności i prywatności

/

W każdym nowoczesnym biurze ważna jest możliwość znalezienia prywatności, gdy jest ona potrzebna, ale także utrzymanie wydajności. Bez produktywności firma upada!

W dużym i ruchliwym otwartym planie biurze, czasami trudno jest znaleźć prywatność, a produktywność może być trudna do osiągnięcia, jeśli jest dużo hałasu lub wiele osób porusza się wokół. Od czasu do czasu każdy ma trudności z koncentracją, zwłaszcza jeśli zadanie, które ma do wykonania jest szczególnie dogłębne lub wymagające prawdziwej koncentracji. W takim razie, jak znaleźć tę prywatność w dużym biurze i jednocześnie zrównoważyć ją z produktywnością?

Problem polega na tym, że produktywność nie zawsze oznacza odizolowanie się od wszystkich innych osób w biurze i zajęcie się pracą. W większości przypadków produktywność oznacza współpracę z innymi i możliwość przeprowadzenia burzy mózgów lub zadawania pytań. Jak widać, prawdziwa równowaga jest konieczna.

Jak więc można to zrobić?

Wszystko sprowadza się do ogólnego projektu biura, ale także do sposobu, w jaki ustawiasz i aranżujesz swoje biurka.

Dlaczego biurko ustawione bokiem jest najlepsze dla równowagi

Jeśli chcesz pozostać dostępny dla swoich kolegów, ale chcesz dostać się na swojej pracy bez rozpraszania w tym samym czasie, pozycjonowanie biurka wykonawczego bokiem do drzwi głównych jest najlepszym rozwiązaniem.

Przy takim ustawieniu nie stoisz twarzą do drzwi, więc nie będziesz rozpraszany przez każdy ruch i nikt nie będzie przychodził do Ciebie pierwszy. Oznacza to, że możesz spokojnie zająć się pracą i kontynuować ją w najbardziej produktywny sposób. Jednak fakt, że nie stoisz plecami do drzwi oznacza również, że Twoi koledzy lub pracownicy będą czuli się bardziej komfortowo podchodząc do Ciebie, jeśli będą chcieli zadać Ci pytanie lub współpracować nad czymś.

Tworzenie bariery między Tobą a resztą biura nie będzie wyglądać dobrze i nie pomoże Ci w dyskusji lub współpracy, jednak posiadanie bocznego układu biurka oznacza, że otrzymujesz to, co najlepsze z obu światów. Jeśli w biurze regularnie pojawiają się goście, można również zwracać uwagę na to, kiedy wchodzą do biura. przestrzeń biurową, i działać w niezbędne way too. To naprawdę nie ma wielu minusów, kiedy o tym myślisz!

Oczywiście, to całkowicie zależy od konstrukcji biura w zakresie tego, czy posiadanie wszystkich biurek z boku jest możliwe. Jeśli drzwi są na jedną stronę, to może być tak, że twoje biuro nie jest wystarczająco duże, aby każde biurko było z boku i w tym przypadku case, ktoś może być zmuszony stanąć twarzą do drzwi lub nawet mieć swoje plecy do nich. Na to nie można nic poradzić, ale w tym przypadku, można pomyśleć o takim planie siedzenia w biurze, który zachęca do ruchu, np. w formie zwinnej przestrzeni roboczej lub hot-desking lub hot-desking.

Decydując się na jeden z tych alternatywnych układów biura, można zapewnić, że każdy będzie mógł zająć się pracą, którą musi wykonać, wybierając najlepsze miejsce do siedzenia w danym dniu. Oczywiście, hot-desking ma swoich zwolenników, ale kiedy rozważasz zmianę układu biura, ważne jest, aby dokładnie rozważyć plusy i minusy.

Optymalizując sposób, w jaki projektujesz swoje biuro, możesz stworzyć równowagę pomiędzy możliwością znalezienia prywatności, gdy jest ona potrzebna. potrzebne ale również zachować pewną przystępność dla swoich kolegów lub pracownika, jeśli jesteś kierownikiem lub przełożonym.

Niektóre zadania wymagają całkowitej koncentracji bez żadnego rozproszenia, ale inne zadania wymagają bardziej towarzyskiego typu podejścia. To naprawdę zależy od zadania, które masz przed sobą w danym dniu, ale ustawienie biurek w takim układzie oznacza, że możesz zmieniać swoje podejście, gdy tylko zadanie tego wymaga.