• Krzesła i fotele na miarę Twoich potrzeb...

Czym jest transformowalne biuro?

/

Można przyjąć, że biuro to po prostu biuro. Nie powinno być żadnych innych typów i jest albo małe, duże, albo średnie. Ale to nie jest prawda. Biura występują w różnych typach i jeśli chcesz zmaksymalizować produktywność w swojej przestrzeni, musisz określić najlepszy typ biura dla siebie i swoich pracowników.

Wiemy o biurach z otwartym planem, ale istnieją również zwinne przestrzenie robocze oraz nowość na rynku - biura przekształcalne.

Czym dokładnie jest biuro transformowalne?

Zasadniczo, ten typ biura pojawił się w centrum uwagi w związku z pandemią. Więcej osób zostało zmuszonych do pracy w domu niż kiedykolwiek wcześniej i możliwe, że niektórzy mogliby faktycznie cieszyć się tym. W takiej sytuacji mogą oni chcieć kontynuować pracę z domu przez cały czas, lub przynajmniej przez jego część. Tak więc biura muszą się dostosować do tych zmieniających się potrzeb.

Przekształcalne biuro to przestrzeń, w której ludzie pracują w i z w dowolnym momencie. Możesz mieć wszystkich swoich pracowników w biurze w jeden szczególny dzień, a tylko kilka następnego dnia. To się zmienia i zmienia. Na wiele sposobów, przekształcalne biura są bardzo podobne do przestrzeni co-workingowych, z wyjątkiem tego, że wszyscy w tej przestrzeni pracują dla tej samej firmy i są kolegami.

Ten układ projektu biura jest bardzo elastyczny i nikt nie ma własnego, przypisanego miejsca pracy. Zamiast tego są długie stoły z krzesłami, być może punkty ładowania biegnące przez środek, aby ludzie mogli pracować na swoich laptopach lub tabletach, i strefy współpracy rozrzucone wokół. Prawdopodobnie pojawią się meble do przerw w pracy, kabiny biurowe i stoły o podwyższonej wysokości, aby zmaksymalizować przestrzeń roboczą i produktywność. Niektórzy ludzie mogą pracować w biurze przez cały dzień, a inni mogą tylko zadzwonić, aby współpracować, a następnie wrócić do domu. Jest to niezwykle elastyczne.

Sprawdź tę infografikę, aby uzyskać kilka wskazówek, jak zmienić swoje biuro w coś bardziej elastycznego.

Źródło - https://figarigroup.com/blog/transform-boring-office-flexible-workspace-infographic/

Biura transformowalne są bardzo nowoczesne i dość swobodne. Są bardzo atrakcyjne dla millenialsów, którzy szukają bardziej elastycznego sposobu pracy, a także oferuje większą równowagę między domem i pracą a życiem prywatnym dla tych, którzy chcą pracować w biurze i poza nim, zgodnie z ich potrzebami.

Jest mniej mebli biurowych wymaganych dla tego typu przestrzeni i prawdopodobnie mniej gotówki podjęte w rachunkach za energię, ale jeśli wszyscy pracownicy nie zdarzyć, aby pokazać się w tym samym dniu, jest jeszcze miejsce dla każdego, ze względu na elastyczny charakter mebli i przestrzeni w ogóle.

Transformowalne biura z pewnością prowadzą w wyścigu trendów projektowania biur w 2022 roku. Więc, czy nadszedł czas, abyś przekształcił swoją przestrzeń?