• Krzesła i fotele na miarę Twoich potrzeb...

Błędy przy siadaniu, które wszyscy popełniamy

/

W ciągu jednego dnia pracy pracyprawdopodobnie większość dnia spędzasz w pozycji siedzącej. Nie jest to nic złego, jeśli wiesz, że należy regularnie wstawać i ruszać się, ale jest to bardzo złe, jeśli siedzisz bez przerwy przez cały dzień, a jeśli siedzisz nieprawidłowo, jeszcze bardziej potęgujesz ten problem.

Ryzyko związane z siedzącym trybem życia, np. zbyt długim przebywaniem w pozycji siedzącej, jest bardzo realne w przypadku pracowników biurowych. Siedzenie przy biurku jest nieodłącznym elementem pracy, a mimo że wychodzenie z domu i stosowanie aktywnych metod pracy jest pomocne, zawsze istnieje pewne ryzyko, zwłaszcza jeśli nie siedzi się prawidłowo.

Istnieją pewne błędy w siedzeniu, które każdy z nas popełnił na jakimś etapie, a także takie, które być może popełniasz już teraz. Aby pomóc Ci zidentyfikować te przewinienia i je naprawić, obejrzyj ten film, w którym przedstawiono 5 najczęściej popełnianych błędów.

h

Ile z tych błędów popełniasz obecnie? Prawdopodobnie co najmniej jeden!

Największy błąd dotyczy z pewnością wysokości siedzenia. Wmówiono nam błędnie . że powinniśmy dopasowywać krzesła do długości nóg i wzrostu, aby mieć pewność, że nasze stopy leżą płasko na podłodze. Problem polega na tym, że co zrobić, jeśli biurko znajduje się nieco wyżej lub nieco niżej? Jak sugeruje film, o wiele lepiej jest skoncentrować się na regulacji krzeseł biurowych, aby zapewnić sobie pozycję w jednej linii z klawiaturą i myszą. Dzięki temu nie będziesz niepotrzebnie obciążać nadgarstków i szyi, a jednocześnie zachowasz prawidłową postawę podczas pracy przy komputerze.

Nieprawidłowe siedzenie może powodować wiele problemów zdrowotnych, w tym nawet bóle głowy! Długotrwałe siedzenie prosto może wyglądać bardzo profesjonalnie, zwłaszcza jeśli siedzisz przy recepcji i starasz się zrobić dobre wrażenie na gościach, ale w ciągu dnia będziesz dodatkowo obciążać plecy, próbując utrzymać się w tej wyprostowanej pozycji. W tym przypadku lekkie pochylenie krzesła jest Twoim przyjacielem.

Zapoznaj się z krzesłem

Oczywiście, nie chodzi tylko o wybór odpowiedniego rodzaju krzesła biurowego, ale także o to, aby wiedzieć, jak prawidłowo z niego korzystać. Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z różnymi ustawieniami regulacyjnymi swojego krzesła i znajdź ustawienie, które pasuje do Ci najbardziej odpowiada.

Jeśli siedzisz na krzesłach siatkowych, idealnych do zapewnienia dodatkowej wentylacji w cieplejszych miesiącach, pamiętaj o tym, jak siedzisz. Tego typu krzesła zazwyczaj nie są ergonomiczne, np. nie mają ustawień umożliwiających regulację nachylenia, wysokości lub kąta nachylenia. W takim przypadku ciężar spoczywa na Tobie. Nauczenie się, jak prawidłowo siedzieć, np. w jednej linii, sprawi, że pod koniec dnia nie będziesz odczuwać bólów.

Jeśli pracujesz z laptopem, pomyśl o zainwestowaniu w podstawkę pod laptopa, dzięki której nie będziesz ciągle patrzeć w dół i obciążać obciążenie szyi. Podpórka podniesie laptopa na wysokość oczu i stworzy środowisko podobne do tego, jakie panuje przy monitorze komputera stacjonarnego.

Mimo wszystko najlepszą radą jest zapewnienie sobie jak największej ilości ruchu w ciągu dnia. Spaceruj w przerwie na lunch, rób regularne przerwy i wychodź na zewnątrz, aby zaczerpnąć świeżego powietrza, a od czasu do czasu oderwij się od pracy przy komputerze, aby wykonać inne zadanie.

Jeśli uda Ci się to zrobić, będziesz mieć pewność, że nie cierpisz na na stronie . Dzięki dobraniu najlepszych mebli biurowych do indywidualnych potrzeb, każdego wieczoru będziesz wracać do domu wolny od bólów spowodowanych niewłaściwym siedzeniem przy biurku.