• Krzesła i fotele na miarę Twoich potrzeb...

Jakie są podstawowe funkcje ergonomiczne krzesła?

/

Jakie są funkcje ergonomiczne krzesłaPodstawowe regulacje, które będą znajdować się w krześle biurowym znajdują się już w takim produkcie ze średniej półki cenowej.

Klasyką jest baza pięcioramienna na kółkach, które pozwoli wygodnie się przemieszczać oraz specjalny amortyzator, który pozwala nam zmieniać odpowiednio do potrzeb wysokość siedziska. Stopy w trakcie pracy powinny być swobodnie oparte na ziemie. Oczywiście dalej idą takie regulacje jak kształt siedziska, odchylenie, podłokietniki regulowane czy też wyprofilowane oparcie, które posiada specjalnie również poduszkę pod kark oraz pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Zawsze takim ważnym elementem ergonomicznego krzesła będzie mechanizm synchroniczny, który umożliwi nam zmianę kąta oparcia względem siedziska.

ergonomia w pracyTo bez wątpienia takie rozwiązanie, które sprawi, że nie będzie problemu ze złą postawą w czasie pracy. Można bowiem będzie ustawić kąt oparcia tak jak nam to będzie odpowiadać co jest ważne również dlatego, że mamy nawyk pochylania się w trakcie pracy przy biurku. Jest rzeczą bardzo ciekawą również to, że mechanizm nowoczesny pozwala ustawić tak oparcie, że będzie się ono poruszać razem z pracownikiem, gdy będzie zmieniał swoją pozycję i tym samym kręgosłup będzie miał cały czas istotne dla zdrowia punkty podparcia.

Dobrze wybrać fotele odpowiednie jakościowo, by pracownicy mieli odpowiednią wygodę w czasie pracy. Jednocześnie trzeba także umieć uświadomić pracowników jak ważne jest dobre ustawienie krzesła, które wpływać może również na jakość wykonywanej pracy.