• Krzesła i fotele na miarę Twoich potrzeb...

Wskazówki, jak wybrać odpowiednie biurko biurowe

/

Wybór odpowiedniego biurka do konkretnych potrzeb może wydawać się łatwym zadaniem, ale gdy zaczniesz przeglądać szeroką gamę dostępnych biurek, szybko przekonasz się, że może to być trudniejsze zadanie, niż początkowo sądziłeś!

Projektowanie mebli biurowych jest o wiele bardziej wyrafinowane niż kiedykolwiek wcześniej, a to oznacza konieczność dokonania przemyślanego i ostrożnego wyboru przed zakupem idealnego biurka. Od przechowywania w biurze po ekrany biurowe - meble biurowe, które wybierzesz do swojego miejsca pracy, czy to w formalnym biurze, czy w biurze domowym, muszą być rozważone pod względem zalet i wad.

Sprawdźmy zalety i wady każdego z najpopularniejszych obecnie rodzajów biurek biurowych, a mianowicie biurka narożnego, biurka w kształcie litery L oraz tradycyjnego biurka prostego.

Biurka narożne

Te biurka, jak sama nazwa wskazuje, mieszczą się w narożniku i zapewniają przestrzeń roboczą przed sobą i po obu stronach. Plusy? Biurka narożne z pewnością świetnie wyglądają, a ponadto pasują do większości pomieszczeń, nawet jeśli reszta przestrzeni jest dość nieregularna. Tego typu biurka idealnie nadają się również do biur domowych. Dają poczucie, że praca jest otoczona, dzięki czemu można całkowicie się w nią zagłębić, bez rozpraszania uwagi.

Wady? Prawdopodobnie przez większość czasu będziesz patrzeć na ścianę, a jeśli nie chcesz zainwestować w duże biurko, przestrzeń może być ograniczona.

Biurka w kształcie litery L

Jak sama nazwa wskazuje, biurka tego typu mają kształt litery L i oferują długi odcinek płaskiej powierzchni, a następnie mniejszą część po jednej stronie siedzącej przy nim osoby. Zalety tego typu biurek to przestronność i możliwość umieszczenia monitora na długiej płaskiej powierzchni lub w rogu litery L. Daje to poczucie podziału biurka, ponieważ część boczna jest oddzielona od reszty.

Wadą tego typu biurka jest to, że zajmują one sporo miejsca, a część narożna może zajmować dużo miejsca, jeśli zdecydujesz się umieścić monitor w tej części. Tego typu biurka są idealne do zastosowania z krzesłami biurowymi.

Biurka proste

Ten typ biurka jest obecny od samego początku i można znaleźć wiele różnych stylów, w tym szklane biurka biurowe o prostej konstrukcji. Zaletą tego typu biurek jest to, że są solidne i zazwyczaj pasują do większości pomieszczeń z długą krawędzią. Można wykorzystać całą powierzchnię biurka, nie tracąc miejsca na narożnikach itp. Wadą jest tradycyjna krawędź, ponieważ wiele osób nie chce czegoś bardziej nowoczesnego. W przypadku tego typu biurka istnieje również prawdopodobieństwo, że będzie ono zwrócone w stronę ściany.

A zatem, który typ biurka wybierzesz?