• Krzesła i fotele na miarę Twoich potrzeb...

Czy kolorowe żarówki mogą zwiększyć produktywność?

/

Wszyscy wiemy, jak wielką rolę odgrywają kolory we współczesnym miejscu pracy - potrafią zmieniać nastrój i wpływa na produktywność. Idąc o krok dalej, co powiesz na kolorowe żarówki?

Wiele biur prawdopodobnie odrzuci ten pomysł, ponieważ kolorowe żarówki odbijające się od szklanych biurek nie będą najlepiej wpływać na koncentrację! Jeśli uda się uniknąć tego problemu i umieścić lampy w odpowiednich miejscach, istnieją pewne dowody wskazujące na to, że zmiana oświetlenia w celu dostosowania go do konkretnych zadań może zwiększyć wydajność pracy.

Obecnie można wybrać ciepłe oświetlenie, żółto-białe żarówki, niebiesko-białe żarówki, a nawet różne kolory, które pozwalają zmienić odcień i charakter biura bez konieczności chwytania za pędzel.

Systemy te można zmieniać, np. jeśli chcesz, aby w Twoim biurze panowała atmosfera relaksu, ustawisz system oświetlenia na niebieski. Jeśli chcemy, aby biuro było bardziej produktywne, wybieramy kolor zielony lub ponownie niebieski. Lista jest dłuższa.

W połączeniu z innymi narzędziami zwiększającymi produktywność, takimi jak ekrany biurowe, panele akustyczne i kabiny, można stworzyć adaptowalną i innowacyjną przestrzeń, która wydobędzie z pracowników to, co najlepsze.