• Krzesła i fotele na miarę Twoich potrzeb...

Do's i Don'ts klimatyzacji biurowej

/

Klimatyzacja biurowa może być błogosławieństwem lub przekleństwem.

W każdym współczesnym biurze znajdą się pracownicy, którym zawsze jest gorąco i pracownicy, którym zawsze jest zimno. Jak masz utrzymać obu szczęśliwych?

Zasadniczo, nie można. Można jednak ustalić szczęśliwy środek, a następnie dać tym, którzy są gorący, wentylator, a ci, którzy są zimni, cóż, skoczek! Oczywiście ci, którzy nie lubią być zimni, mogą również siedzieć dalej od urządzenia.

Jednak klimatyzację należy obsługiwać i dbać o nią z należytą starannością, aby starczyła na dłużej i aby zapewnić jej cyrkulację zdrowego rodzaju powietrza. Jednostki mogą wydmuchiwać ciepłe powietrze w zimie i chłodne w lecie, ale przez cały rok należy przeprowadzać pewne kontrole.

Przyjrzyjmy się kilku podstawowym czynnościom, które należy wykonać i których nie należy wykonywać, jeśli chodzi o urządzenie klimatyzacyjne.

Czyść filtry regularnie

Kiedy regularnie używasz swojej klimatyzacji, wewnętrzne filtry zatykają się brudem i kurzem. Bardzo łatwo jest je wyczyścić i jest to coś, na czym powinieneś się skupić. Wystarczy podnieść przednią część urządzenia, wysunąć filtry, opłukać je pod zimną wodą, usuwając cały kurz, i pozwolić im całkowicie wyschnąć na świeżym powietrzu. Następnie wsuń je z powrotem i zamknij urządzenie. Spokojnie!

Dbaj o regularne serwisowanie urządzenia

Częstotliwość serwisowania zależy od tego, jak często używasz urządzenia. Jeśli używasz go tylko latem, powinieneś mieć serwis na wiosnę, tuż przed nadejściem ciepłej pogody. Jeśli jednak używasz go przez cały rok na różnych ustawieniach, powinieneś poddawać go serwisowi co około sześć miesięcy. Dzięki temu problemy zostaną zidentyfikowane i naprawione, a także zapewnione zostanie zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich osób w biurze.

NIE WOLNO mieć otwartych drzwi i okien w tym samym czasie

To jest ogromne nie. Nie tylko zimne powietrze ucieka i naprawdę nie zauważysz korzyści, ale pozwalasz, aby kurz i brud z zewnątrz dostał się do jednostki, co czyni ją bardziej brudną i powoduje, że działa w sposób niestandardowy. Jeśli zamierzasz używać klimatyzacji, zamknij okna i drzwi.

nie nadużywaj jej

Klimatyzacja może wysuszyć powietrze i doprowadzić do uczucia duszności u niektórych osób. Nawet jeśli tak się nie stanie, używanie klimatyzacji przez cały czas będzie kosztowne i nie będzie idealne dla środowiska. Jeśli to możliwe, ustaw klimatyzację na timer i pozwól na krótkie wybuchy, aby utrzymać pokój w chłodzie lub cieple.

Postępuj zgodnie z tymi podstawowymi wskazówkami, a Twoje biuro osiągnie szczęśliwy środek dla wszystkich pracujących w tej przestrzeni.