• Krzesła i fotele na miarę Twoich potrzeb...

Co to jest CAFM i czy jest użyteczne?

/

We wspaniałym świecie technologii istnieje wiele skrótów, które łatwo pominąć, po prostu dlatego, że nie rozumie się ich znaczenia. Rzecz w tym, że można w ten sposób pominąć coś, co może pomóc w zwiększeniu wydajności i rentowności firmy.

Jednym z takich skrótów jest CAFM, czyli Computer Aided Facility Management (komputerowo wspomagane zarządzanie obiektami), by nadać mu dłuższą nazwę.

Obok innych programów do zarządzania i projektowania, takich jak CAD (Computer Aided Design), CAFM może być przydatnym dodatkiem dla firm, które chcą jak najlepiej wykorzystać posiadaną przestrzeń, np. więcej miejsca na modne meble biurowe, a także stać się bardziej energooszczędne.

CAFM wykorzystuje różne technologie, aby umożliwić firmom aktywne zarządzanie przestrzenią; najczęściej stosuje się je w ogrzewaniu i oświetleniu. Wykorzystując CAFM, można sterować ogrzewaniem biura z biurka, co pozwala zaoszczędzić pieniądze, gdy ogrzewanie nie jest potrzebne. Za pomocą CAFM można również uzyskiwać w czasie rzeczywistym informacje o zużyciu energii. W czasach, gdy wszyscy musimy być bardziej zrównoważeni i energooszczędni, CAFM może być fantastycznym rozwiązaniem.

Ponadto CAFM może dać menedżerom widok powierzchni biurowej od sufitu do podłogi, co jest pomocne, gdy planowana jest nowa modernizacja. Pozwoli to menedżerom na podejmowanie decyzji dotyczących nowych mebli, takich jak drewniane stoły biurowe, a także miejsc, w których należy umieścić przedmioty, aby jak najefektywniej wykorzystać przestrzeń.

Czy kiedykolwiek korzystałeś z CAFM?