• Krzesła i fotele na miarę Twoich potrzeb...

Jak wygląda zwinne środowisko pracy

/

Słyszymy tak wiele haseł związanych z projektowaniem biur, że może być trudno określić, co każde z nich właściwie oznacza! Przestrzenie co-workingowe, wspólne przestrzenie biurowe, modułowa konstrukcja, co to wszystko znaczy? Wydaje się, że co kilka tygodni mamy do czynienia z nowym hasłem!

Kolejnym modnym słowem jest zwinne środowisko pracy.

Porozmawiajmy o tym trochę więcej i spróbujmy podać prawdziwą definicję.

Zwinne miejsce pracy musi spełniać kilka warunków, aby naprawdę spełniało swoją rolę. Musi być:

  • kreatywne i nowoczesne
  • musi być efektywne pod względem przestrzeni
  • musi zapewniać produktywność
  • Powinno być żywe.

Zobacz tę infografikę, aby uzyskać bardziej wizualne ujęcie

Źródło: www.spectrumworkplace.co.uk/agile-working-the-5-essential-elements-infographic

Prawdopodobnie nadal jest to jasne jak słońce, więc zawęźmy to nieco bardziej.

Jeśli chodzi o planowanie przestrzeni biurowej, zwinne środowisko pracy nie musi mieć otwartego planu, ale jest połączeniem prywatności w stylu boksu z żywą, sprzyjającą współpracy naturą biura otwartego. Mówimy o strefach w biurze, które są przeznaczone do specjalnych zastosowań. Na przykład, można wydzielić część przeznaczoną do współpracy, inną do pracy w ciszy, a jeszcze inną do przerw. Zasadniczo chodzi o zapewnienie pracownikom przestrzeni, której potrzebują, aby wykonywać swoją pracę, nie tylko w trakcie jej wykonywania, ale także w czasie wolnym od pracy.

Jak to zaprojektować? Chodzi o wykorzystanie przestrzeni, a więc ustawienie biurek w taki sposób, aby zapewniały swobodę poruszania się po biurze, a nie były ciasno rozmieszczone. Chodzi o ustawienie ludzi w pobliżu okien i naturalnego światła; chodzi o maksymalne wykorzystanie podstawowych elementów wystroju wnętrz biurowych.

Jak można podzielić pomieszczenie? Dzięki starannemu planowaniu. W ten sposób tworzysz tak zwane zwinne środowisko pracy. Zwinne w tym przypadku oznacza elastyczne.

W sklepach z meblami biurowymi, takich jak Calibre, znajdziesz najbardziej nowoczesne i żywe propozycje, takie jak ergonomiczne krzesła i przydatne przegrody na biurka. Wykorzystując główne aspekty zwinnego środowiska pracy, możesz stworzyć dla swoich pracowników najlepszą przestrzeń, w której będą mogli się rozwijać. Produktywność wynika z posiadania tego, co jest potrzebne do wykonania pracy, a to oznacza ciche miejsca pracy, miejsca do współpracy, miejsca do spędzania czasu wolnego oraz wszelkie wyposażenie i komfort, które są potrzebne na co dzień.